REKLAMA
Znaleziono 2501 wyników
Nowy etap w projekcie przyłączenia Polski do systemu rurociągów NATOartykuł
Pokaż artykuł
Nowy etap w projekcie przyłączenia Polski do systemu rurociągów NATO
Zakład Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego rozpoczął kolejny etap projektu przyłączenia polskiej infrastruktury paliwowej z systemem rurociągów NATO.
Radom zwalnia z podatku od nieruchomości. Nowa uchwała ma przyciągnąć inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
Radom zwalnia z podatku od nieruchomości. Nowa uchwała ma przyciągnąć inwestorów
Od 1 stycznia 2026 roku w liczącym ok. 194 tysięcy mieszkańców Radomiu (drugie co do wielkości miasto w województwie mazowieckim), zacznie obowiązywać nowa uchwała Rady Miejskiej, przewidująca zwolnienie z podatku od nieruchomości dla nowo wybudowanych obiektów produkcyjnych i usługowych. To kolejny krok w kierunku zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej miasta i pobudzenia lokalnej gospodarki.
Accolade pozyskuje finansowanie na inwestycję Białystok III od Banku Pekao S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Accolade pozyskuje finansowanie na inwestycję Białystok III od Banku Pekao S.A.
Accolade zabezpieczyło finansowanie dla jednej ze swoich kluczowych inwestycji rozwijanych w Polsce Wschodniej. Bank Pekao S.A. udzielił firmie kredytu deweloperskiego w wysokości 24 mln euro, który przeznaczony zostanie na realizację projektu Białystok III – nowoczesnego obiektu magazynowego o powierzchni 34 000 mkw., z czego 66% zostało już wynajęte.
ORLEN rozpoczyna budowę hubu wodorowego w Szczecinie. Wybuduje go polska firmaartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN rozpoczyna budowę hubu wodorowego w Szczecinie. Wybuduje go polska firma
ORLEN rozpoczyna budowę hubu wodorowego w Szczecinie. Dzięki niemu w ciągu jednej godziny będzie mogło powstać nawet 90 kg wodoru jakości automotive. Inwestycja o wartości 75 mln zł będzie ważnym elementem rozwijanej przez koncern infrastruktury dla zeroemisyjnego transportu i gospodarki wodorowej w Polsce. Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia została polska spółka Torpol Oil & Gas, wzmacniając udział krajowych firm w strategicznych inwestycjach energetycznych.
Partnerstwo PEJ i GUS wzmocni monitoring udziału krajowych firm w budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Partnerstwo PEJ i GUS wzmocni monitoring udziału krajowych firm w budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
– Budowa pierwszej polskiej elektrowni jądrowej to nie tylko inwestycja w bezpieczne i stabilne źródło energii, ale także realny impuls rozwojowy dla krajowej gospodarki. Współpraca z Głównym Urzędem Statystycznym pozwoli nam tworzyć narzędzia do miarodajnego i transparentnego pomiaru tzw. local content, czyli udziału polskich firm w projekcie jądrowym. GUS, zgodnie z kierunkowym podejściem wyznaczonym przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, odpowiada za wypracowanie metodyki i standardów pomiaru local content, które pozwolą w sposób obiektywny ocenić udział krajowych przedsiębiorstw w polskich strategicznych inwestycjach. Dla PEJ kluczowym jest, by na bieżąco monitorować efekty gospodarcze inwestycji jądrowej, wzmacniać krajowe łańcuchy dostaw oraz świadomie budować kompetencje przemysłowe w Polsce – podkreślił dr hab. prof. ucz. Maciej Sokołowski, Członek Rady Nadzorczej PEJ delegowany do czasowego wykonywania czynności Wiceprezesa Zarządu.
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląsku
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą razem współpracować przy projekcie budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowej "Młoty". Realizacja projektu ESP "Młoty" wesprze krajową transformację energetyczną i zapewni w przyszłości stabilność pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Projektowana elektrownia szczytowo-pompowa Młoty ma być drugą co do wielkości elektrownią tego typu w Polsce (po elektrowni w Żarnowcu).
TAURON rozpoczyna we Wrocławiu rozbudowę sieci elektroenergetycznej pod kątem rozwoju infrastruktury dla pojazdów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
TAURON rozpoczyna we Wrocławiu rozbudowę sieci elektroenergetycznej pod kątem rozwoju infrastruktury dla pojazdów elektrycznych
TAURON rozpoczyna we Wrocławiu projekt rozbudowy sieci elektroenergetycznej pod kątem rozwoju infrastruktury dla pojazdów elektrycznych. Inwestycja warta blisko 26 mln zł zostanie dofinansowana ze środków Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowę podpisano 28 grudnia we Wrocławiu.
W Katowicach powstanie Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii Uniwersytetu Śląskiego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach powstanie Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii Uniwersytetu Śląskiego [WIZUALIZACJE]
Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii jest kolejną dużą inwestycją realizowaną przez Uniwersytet Śląski. Podczas briefingu prasowego 25 kwietnia 2023 roku, który odbył się w rektoracie uczelni, przedstawiono założenia i wizualizacje nowego projektu.
ProtoHub 4.0. Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE artykuł
Pokaż artykuł
ProtoHub 4.0. Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE
Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE na rozwój przemysłu z wykorzystaniem najnowszych cyfrowych technologii. Dzięki temu wsparciu przedsiębiorcy z całej Polski będą mogli skorzystać z innowacyjnych usług w ProtoHub 4.0. Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza.
ARP S.A., PAIH S.A. podpisały list intencyjny z spółką CPK - będą wspierać firmy uczestniczące w projekcie Port Polskaartykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A., PAIH S.A. podpisały list intencyjny z spółką CPK - będą wspierać firmy uczestniczące w projekcie Port Polska
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. oraz Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o., odpowiedzialny za realizację programu inwestycyjnego Port Polska podpisały list intencyjny. ARP S.A. i PAIH będą wspierać firmy chcące uczestniczy w projekcie. ARP S.A. może zaoferować im finansowanie, bazę do prowadzenia działalności oraz ofertę swojej spółki z branży kolejowej - Polregio S.A.
Technologiczna suwerenność Polski. Sieć Badawcza Łukasiewicz uruchomiła laboratorium mikroelektroniki za miliony z KPOartykuł
Pokaż artykuł
Technologiczna suwerenność Polski. Sieć Badawcza Łukasiewicz uruchomiła laboratorium mikroelektroniki za miliony z KPO
Polska stawia milowy krok w wyścigu o niezależność technologiczną i bezpieczeństwo dostaw w sektorze wysokich technologii (high-tech). Sieć Badawcza Łukasiewicz oficjalnie uruchomiła ultranowoczesne Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego.
Polsko-francuskie konsorcjum rozpoczyna budowę bloku energetycznego w Krośnieartykuł
Pokaż artykuł
Polsko-francuskie konsorcjum rozpoczyna budowę bloku energetycznego w Krośnie
Konsorcjum firm Instal Warszawa i Paprec Energies rozpoczyna budowę Bloku Energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych. Inwestycja powstaje przy ul. Sikorskiego w Krośnie, w sąsiedztwie Elektrociepłowni Krosno. Planowany termin zakończenia prac i oddania instalacji do użytku to wrzesień 2024 roku.
Polski Zielony Fundusz Inwestycyjny inwestuje kolejne 55 mln złotych w zieloną transformację. Pięć biogazowni zasili krajowy przemysłartykuł
Pokaż artykuł
Polski Zielony Fundusz Inwestycyjny inwestuje kolejne 55 mln złotych w zieloną transformację. Pięć biogazowni zasili krajowy przemysł
Polski Zielony Fundusz Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (PZF), zarządzany przez ARP Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, zawarł 3 marca 2026 roku kolejną umowę inwestycyjną. To już trzecia transakcja funduszu w ciągu ostatnich miesięcy. Przedmiotem umowy jest zakup pięciu biogazowni na polskim rynku, ich rozbudowa i potencjalnie – rozszerzenie do biometanowni. Zaangażowanie finansowe PZF w ten projekt wyniesie 55 mln zł.
[Polska] Czy mieszkania będą droższeartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy mieszkania będą droższe
Czy w 2014 roku ceny budowanych mieszkań wzrosną? Co będzie miało wpływ na poziom stawek? Serwis Dom...
[Polska] Sektor BPO/SSC kreuje popyt na biuraartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Sektor BPO/SSC kreuje popyt na biura
Lwią część powierzchni biurowej w Polsce wynajmują firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, k...
[Tychy] Aquaparkinwestycja
Pokaż inwestycję
[Tychy] Aquapark
Tychy, Śródmieście
W Wałbrzychu została otwarta nowa hala produkcyjno-magazynowa WSSE "INVEST-PARK"artykuł
Pokaż artykuł
W Wałbrzychu została otwarta nowa hala produkcyjno-magazynowa WSSE "INVEST-PARK"
Kolejna inwestycja Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" w Wałbrzychu gotowa! W poniedziałek 24 czerwca została otwarta nowa hala produkcyjno-magazynowa w tym mieście.
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farm wiatrowych Ujazd, Dobrzyca oraz Dominowo, o łącznej mocy ponad 140 MWartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farm wiatrowych Ujazd, Dobrzyca oraz Dominowo, o łącznej mocy ponad 140 MW
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farm wiatrowych Ujazd, Dobrzyca oraz Dominowo, o łącznej mocy ponad 140 MW. Ostateczna umowa kupna podpisana z EDP Renewables Polska dotyczy jednych z najbardziej efektywnych jednostek onshore w kraju. To już kolejna akwizycja odnawialnych źródeł energii zrealizowana w tym roku przez koncern. Grupa ORLEN dysponuje obecnie blisko 500 MW mocy zainstalowanych w lądowych farmach wiatrowych i jest w tym obszarze w ścisłej krajowej czołówce.
ORLEN umacnia się w lądowej energetyce wiatrowejartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN umacnia się w lądowej energetyce wiatrowej
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farm wiatrowych Ujazd, Dobrzyca oraz Dominowo, o łącznej mocy ponad 140 MW. Ostateczna umowa kupna podpisana z EDP Renewables Polska dotyczy jednych z najbardziej efektywnych jednostek onshore w kraju. To już kolejna akwizycja odnawialnych źródeł energii zrealizowana w tym roku przez koncern. Grupa ORLEN dysponuje obecnie blisko 500 MW mocy zainstalowanych w lądowych farmach wiatrowych i jest w tym obszarze w ścisłej krajowej czołówce.
Międzynarodowy koncern Equinor (dawniej Statoil) wprowadzi się do biurowca Central Pointartykuł
Pokaż artykuł
Międzynarodowy koncern Equinor (dawniej Statoil) wprowadzi się do biurowca Central Point
Equinor (dawniej Statoil), międzynarodowy koncern i jeden z największych producentów energii na świecie, podpisał umowę najmu z belgijskim deweloperem Immobel, dołączając do grona najemców nowego projektu biurowego Central Point. Budynek mieści się w centrum Warszawy u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, tuż nad wejściem do metra. Firma zajmie całe 14. piętro budynku już w grudniu bieżącego roku. W transakcji doradzała firma CBRE.
REKLAMA